Home » » Senarai Pencalonan Awal Anugerah Tribute P.Ramlee

Senarai Pencalonan Awal Anugerah Tribute P.Ramlee

Senarai Pencalonan Awal Anugerah Tribute P.Ramlee

Berikut senarai pencalonan awal Anugerah Tribute P.Ramlee bagi 9 kategori yang dipertandingkan:



1. PELAKON WANITA TERBAIK
1)    AMY MASTURA
2)    AMYZA AZNAN
3)    EIRA SYAZIRA
4)    ELLY MAZLEIN
5)    FAEZAH ELAI
6)    FOUZIAH GOUS
7)    NORMAH DAMANHURI
8)    RAJA FARAH
9)    SHARIFAH AMANI
10)   WATIE SADALI
11)   WAN NOR AZLIN

2. PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK

1)    AMANDA MISBUN
2)    AZIZAH MAHZAN
3)    AZNAH HAMID
4)    DIANA JOHOR
5)    EYKA FARHANA
6)    FADILAH MANSOR
7)    FATIN AFIFAH
8)    FARAH AHMAD
9)    HAMIDAH WAHAB
10)   KU FRIDAH
11)   MARSHA MILAN LONDOH
12)   MAIMON MUTALIB
13)   MELISA SAILA
14)   MISLINA MUSTAFA
15)   NANU BAHARUDDIN
16)   NELLYDIA SENROSE
17)   ADIK PUTERI BALKISH
18)   RASHIDAH JAAFAR
19)   SHELA MAMBO
20)   YATT HAMZAH

3. PELAKON LELAKI TERBAIK
1)    ARJA LEE
2)    AMAR ASYRAF
3)    AMAR BAHARIN
4)    AZIZ M OSMAN
5)    AZMAN NOR
6)    BETO KUSYAIRY
7)    FIZO OMAR
8)    IZZUE ISLAM
9)    HASNOL RAHMAT
10)   KAMAL ADLI
11)   NORMAN HAKIM
12)   SAHRONIZAM NOOR
13)   SHAH JASZLE
14)   SYED AIMAN
15)   ZAHIRIL ADZIM

4. PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK
1)    ABU BAKAR JUAH
2)    AZMAN HASSAN’   
3)    FAZREN RAFI
4)    FIR AFFENDI
5)    HADI NAWAWI
6)    HANIS KAMAL BAKAR
7)    IQRAM DINZLY
8)    DATO’ JALALUDDIN HASSAN
9)    KHAIRIL ANWAR
10)   MEOR AFIF
11)   NASIR BILAL KHAN
12)   NAZHAS MANAS
13)   DATO’ RAHIM RAZALI
14)   ZAMARUL HISYAM

5. SKRIP TERBAIK

    1)    GETARAN JIWA - MICHAEL ANG
2)    HANYA DIKAU - SITI HAWA
3)    JODOH KITA - MAZELAN MANAN
4)    MIANG BULUH KELADI BIRAH - MARJAN HANANIE
5)    PELAMIN DI PUSARA - MAZELAN MANAN
6)    SELAGI CINTA BERZIKIR - EIRMA FATIMA
7)    SIAPA TIPU SIAPA - SITI HAWA
8)    DIMANAKAN KU CARI GANTI - AZLINA PA’WAN
9)    TITISAN KASIH - MARJAN HANANIE
10)   TUNGGU SEKEJAP - SHARIFAH ABU SALEM

6. PENGARAH TERBAIK

 1)   GETARAN JIWA - MICHAEL ANG
2)    HANYA DIKAU - AMIE MAZIAH
3)    JODOH KITA - ISMAIL YAACOB
4)    MIANG BULUH KELADI BIRAH - BADE HJ AZMI
5)    PELAMIN DI PUSARA - MURALI ABDULLAH
6)    SELAGI CINTA BERZIKIR - EIRMA FATIMA
7)    SIAPA TIPU SIAPA - AZIZ M OSMAN
8)    DIMANAKAN KU CARI GANTI - OSMAN ALI
9)    TITISAN KASIH - RASHID SIBIR
10)  TUNGGU SEKEJAP - ALONG KAMALUDDIN

7. TELEFILEM TERBAIK

1)    GETARAN JIWA           
2)    HANYA DIKAU           
3)    JODOH KITA               
4)    MIANG BULUH KELADI BIRAH   
5)    PELAMIN DI PUSARA       
6)    SELAGI CINTA BERZIKIR       
7)    SIAPA TIPU SIAPA           
8)    DIMANAKAN KU CARI GANTI   
9)    TITISAN KASIH           
10)  TUNGGU SEKEJAP  

8. VIDEOGRAFI TERBAIK
1)    GETARAN JIWA - MOHAMAD AZLA KAMARUDDIN
2)    HANYA DIKAU - JAMALUDDIN YAACOB
3)    JODOH KITA - KHAIRUL AZMAN YUNUS
4)    MIANG BULUH KELADI BIRAH - AHMAD REDZUAN BIN RAHMAD
5)    PELAMIN DI PUSARA - INDRA CHE MUDA
6)    SELAGI CINTA BERZIKIR - ASRAR LUKMANAL HAKIM
7)    SIAPA TIPU SIAPA - MOHD ZUID SAID
8)    DIMANAKAN KU CARI GANTI - BOB FITRI
9)    TITISAN KASIH - ZUHIRI MAT ALI
10)  TUNGGU SEKEJAP - MOHAMMAD

9. ANUGERAH PENAMPILAN ISTIMEWA TERBAIK

1)    DIAN P RAMLEE - MIANG BULUH KELADI BIRAH
2)    RAMLI ISMAIL - SIAPA TIPU SIAPA
3)    RADZALI BUYONG - TUNGGU SEKEJAP
4)    DIAN P RAMLEE- PELAMIN DI PUSARA
5)    KUSWADINATA - JODOH KITA   
6)    RUMINAH SIDEK - JODOH KITA   
7)    DATO’ AHMAD TAMIMI SIREGAR - SELAGI CINTA BERZIKIR
8)    MARIANI - HANYA DIKAU
9)    DATO’ AHMAD TAMIMI SIREGAR - TITISAN KASIH
10)  MARIANI - GETARAN JIWA
11)  RUMINAH SIDEK - DIMANAKAN KU CARI GANTI

-----------------------
Program anjuran Radio Televisyen Malaysia (RTM) dan Kumpulan Utusan dengan kerjasama Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd. mengumumkan sembilan kategori Anugerah Tribute P.Ramlee yang menghimpunkan tayangan 10 telefilem arahan pengarah-pengarah tersohor di Malaysia.

Malam Anugerah P.Ramlee merupakan satu acara bagi memperingati perjuangan Seniman Agung P.Ramlee yang pernah mengharumkan industri seni tanah air. Selain memperingati karya beliau yang tidak pernah lapuk dek zaman, ia juga bertujuan untuk mengekalkan nama beliau sebagai seorang penghibur terbaik sepanjang zaman.

Program berbentuk pertandingan ini adalah berdasarkan 10 telefilem yang berkaitan dengan lagu-lagu Allahyarham P.Ramlee. Para penonton diberi hak untuk membuat pilihan bagi menentukan para pemenang untuk Anugerah P.Ramlee.

Undian boleh dibuat melalui borang pencalonan yang disiarkan pada setiap hari Isnin dan Jumaat di dalam akhbar Utusan Malaysia pada 1 Februari  lalu hingga 20 April nanti. Manakala borang di Majalah URTV telah pun diterbitkan pada 15 Februari sebaik sahaja tamat tayangan kesemua 10 telefilem.

Kesemua 10 telefilem telah ditayangkan di saluran TV1, RTM bermula 4 November 2012. Kategori yang bakal dipertandingkan iaitu Pelakon Wanita Terbaik, Pelakon Pembantu Wanita Terbaik, Pelakon Lelaki Terbaik, Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik, Skrip Terbaik, Pengarah Terbaik, Telefielm Terbaik, Videografi Terbaik, dan Anugerah Penampilan Istimewa Terbaik. Penghakiman akan dibuat melalui Panel Juri Khas yang berpengalaman luas dalam industri seni.

Bagi penonton yang terlepas menyaksikan slot ini, mereka juga boleh mengikuti siaran ulangan telefilem Tribute P.Ramlee pada setiap hari Jumaat menerusi slot Nurani, jam 10.30 pagi dan hari Ahad, jam 10.05 pagi di TV1. Selain itu, penonton juga boleh melayari laman web rasmi tribute di www.rtm.gov.my/tributepramlee.

Penyertaan paling tepat dan terbanyak akan memenangi hadiah wang tunai berjumlah RM 3,000 yang disediakan oleh pihak penganjur.


Visit:
http://www.liriklagumuzika.com

Senarai Pencalonan Awal Anugerah Tribute P.Ramlee @ Lirikami

 
◄Design by Lirikami